O nás

HOTEL TUSKULUM – je otevřen v rámci speciálního provozu pouze pro firemní akce, rodinné oslavy a svatby. Informace, rezervace a objednávky na tel. č. 603 202 986 nebo na emailu tuskulum(zavináč)tuskulum.cz

 

HOTEL TUSKULUM LUKOV – bývalá šlechtická vila je dnes domovem pro Vás.

Náš hotel je jedinečný nejen svým vzhledem, ale i svou historií.

Tento zámeček v tyrolském slohu, v prostředí překrásného anglického parku, byl vybudován šlechtickou rodinou Seilern – Aspang, kteří lukovské panství vlastnili již od roku 1724.

V roce 1868 zdědil panství hrabě František Seilern (1859-1919). Ten dal konečnou podobu jak svému hlavnímu sídlu – zámku na Lešné, který je dnes součástí nejnavštěvovanější zoologické zahrady v ČR, tak i “našemu zámečku“ na Lukově.

Již tehdy to jistě pro šlechtickou rodinu bylo místo plné klidu, odpočinku a pohody…. Svědčí o tom i název, kterým svou novou vilu v Lukově pojmenovali – Tusculum – latinsky znamená vlídný domov pro každého, kdo jej navštíví.

Při výstavbě hotelu v roce 1990 jsme se snažili navázat na krásnou historii a tradici, která se k této vile a k tomuto místu váže. Zachovali jsme historický vzhled budovy i původní anglický park. A stále se také snažíme vytvářet zde místo plné klidu, harmonie, pohostinnosti a vlídnosti, abyste se i na svých cestách cítili jako doma.

Přijeďte se sami přesvědčit!