Stáj TUSKULUM

 

Chic Power Stroke

  • klisna PH narozena 2003 v USA
  • klisna QH narozena 2005 v ČR

Obě trénují pod vedením trenéra Toníka Solanského a aktivně se účastní westernových závodů, konkrétně displíny reining a mají s námi obrovskou trpělivost :-) . Ustájeny jsou momentálně na ranči Všemina.

Závody

Tento rok jsme se rozhodli účastnit se závodů pod hlavičkou České jezdecké federace – ČJF, které vyvrcholí Mistrovstvím ČR v Kozlovicích, a pod záštitou National Reining Horse Assotiation – NRHA, která v rámci daného seriálu uspořádá celkem 6 závodů, jejímž vrcholem bude Slide & Smile v Borku u Plzně i se zahraniční účastí předních reiningových jezdců Evropy.

Pro Merci je to v podstatě její první závodní sezóna, kdežto pro Chicy už třetí v řadě. A tady je malá ochutnávka fotek z letošních závodů (z dílny Evičky Solanské, která je naším vrchním fotografem a kameramanem, a Rostíka Čichoně, který fotí jako o život), která Vám snad alespoň nepatrně přiblíží jejich výbornou atmosféru.

Relax

 Protože závody většinou začínají příjezdem v pátek a končí odjezdem v neděli, během této doby absolvují klisny 2 – 4 starty a několik tréninků, je třeba abychom je nechali po takovém náročném víkendu trošku vydechnout.

A jak jinak nejlíp než si pěkně vyhodit z kopýtka na zeleném, ať už na ranči Všemina nebo přímo u nás na Lukově, abychom se je pořádně užili.

Akce

V termínu 8.-9.5. 2009 se k nám na Lukov vypravila celá banda nadšenců z ranče Všemina, samozřejmě v koňském sedle, a přidali se k nim také manželé Nesňalovi z ranče Bílá Hlína. Koně vyzkoušeli pevnost naší hotelové ohrady a kvalitu trávy :-) , ostatní účastníci zájezdu :-) – nohejbal, a jídla a pití, co hrdlo ráčí. Došlo i na divoký tanec a zpěv.

Ráno se nikomu nechtělo příliš z postele, ale dobrá snídaně nakonec všechny vytáhla ven. Počasí nám přálo, takže se posedělo a po obědě hurá zpátky do sedel a po kopytě domů.